Rodzaje kółeczek do piercingu 0

CBR, Clicker, a może rozginane, czyli rodzaje kółeczek do piercingu.

 

 

Jeśli nie wiecie jakie kółeczko najlepiej wybrać do nosa, a jakie najlepiej sprawdzi się jako kolczyk do helixa czy concha, to ten poradnik nieco rozjaśni Wam sytuację.

Istnieje kilka rodzai kółeczek do piercingu, które najłatwiej podzielić ze względu na typ zapięcia.

Clickery – to kółeczka, które w ostatnim czasie zyskują ogromną popularność. Kółko typu clicker ma ruchomy zawias, który zatrzaskujemy. Charakterystyczny „klik” informuje nas o tym, że kolczyk został prawidłowo zapięty w piercingu. Z kolei, aby otworzyć kolczyk wystarczy lekko pociągnąć, aż zawias wyskoczy z zacisku. Właśnie ten łatwy system otwierania i zamykania clickera sprawia, że ten rodzaj kółeczka jest przez Was jednym z najczęściej wybieranych.

Kółeczko typu clickerto dobry wybór do przekłucia nosa: septum czy nostril, ale także do przekłucia płatka ucha – lobe, upper lobe, sprawdzi się też idealnie jako kolczyk do helixa, przekłucia conch czy daith oraz w przekłuciach wargi jak: smiley czy lip labret.

Clicker może być całkowicie gładki co ważne jest np. w przekłuciu typu helix czy lobe. Idealnie gładka obręcz clickera może swobodnie obrać się w kanale przekłucia, nie powodując przy tym podrażnień.

Zobacz nasze wybrane modele clicker'ów!

Klasyczne kółeczka clicker:

Do przekłucia nosa typu septum częściej wybieracie clickery ozdobne, w których mniej więcej połowa kółeczka, ta która wystaje z nosa, ozdobiona jest licznymi ornamentami, kryształkami czy opalami. Tak wykonana biżuteria sprawia, że każdy może znaleźć kolczyk dopasowany do jego wizerunku czy aktualnych trendów. A kolczyk do septum będzie przepiękną ozdobą nosa.

 

Polecany kolczyk clicker do septuma lub daitha!

 

 

 

Spośród clickerów można znaleźć kolczyki w kształcie litery V tzw. V-shape clicker. Ten kolczyk w kształcie odwróconego trójkąta ma zapięcie typu clicker i ozdobne boki, często wysadzane cyrkoniami, turkusami czy opalami. Taki kolczyk w przekłuciu nosa septum nabiera bardziej orientalnego stylu. Z kolei jako kolczyk do daitha przepięknie wypełni przestrzeń ucha. 

 

Polecane kolczyki V-shape clicker:

 

Kółeczka do helixa, lobe'a czy concha w przeciwieństwie do kołeczek do septuma czy daitha mają ozdoby umieszczone na bocznej części obręczy, tak by jak najbardziej uwidocznić je w przekłuciu. 

 

Polecane kolczyki do concha i helixa. 

kolczyk-do-conch-orbital

 

 

Huggies czyli grubsze kółeczka na zatrzask. Kółeczka typu huggies to kolczyki idealne do płatka ucha, a więc do piercingu lobe i upper lobe. Charakteryzują się cieńszym pręcikiem, który przechodzi przez kanał przekłucia i grubszą częścią obręczy, która stanowi część ozdobną. Podobnie jak clickery te kółeczka zamykają się na zatrzask, co pozwala na wygodne założenie i komfortowe noszenie kolczyka.

Obręcz kółka może być zupełnie gładka, lub wysadzana kryształkami. W sklepie Pierce Me Up Now znajdziecie kilkanaście modeli kółeczek huggies w wielu kolorach i wielkościach.

 

Polecane kolczyki do ucha kółeczka typu huggies!

 

Kółko CBR lub BCR czyli kółeczko z kulką składa się z dwóch części: niedomkniętego kółka i kulki lub dysku z dwoma małymi wgłębieniami, które właśnie stanowią zamknięcie tego typu kolczyka.

To właśnie kuleczka stanowi element ozdobny kolczyka. Kuleczka ma dwa małe wgłębienia po obu stronach i to właśnie umiejscowienie ich idealnie pomiędzy ramionami kółeczka, stanowi najtrudniejszą część. Na szczęście, gdy kulka spocznie już bezpiecznie w czułych ramionach kółeczka, możemy z dumą prezentować kolczyk światu. A gdy chcemy zdjąć kolczyk, po prostu ciągniemy za kuleczkę i wypychamy ją z kółeczka.

Ozdobę kolczyka CBR stanowi w wersji klasycznej kuleczka wykonana ze stali chirurgicznej lub tytanu chirurgicznego. W wersjach bardziej ozdobnych kulka może być opalem, kryształem ferido czy dyskiem z cyrkonią.

Zaletą kółeczek CBR jest uniwersalność, kuleczka obraca się, więc można ją ustawić tak, by prezetowała się dobrze w obu pozycjach pionowej i poziomej. 

Polecane kółeczka CBR z kryształkami i klasyczne! Wybierz swój kolczyk!

 

Kółeczko typu CBR fajnie sprawdzi się jako kolczyk do nosa typu septum, w przekłuciach uszu jak helix, tragus, conch orbital lobe i upper lobe, ale i w przekłuciu wargi jak smiley czy standard labret oraz przekłuciu brwi.

Kółeczka rozginane – to po prostu typ kółeczka niedomkniętego, z małą przerwą między ramionami. Kółeczko takie należy delikatnie rozgiąć do boku i zagiąć z powrotem po włożeniu w przekłucie.

Kółeczko rozginane sprawdzi się świetnie jako kolczyk do nosa – nostril. Kolczyki do nostrila zazwyczaj są cieńsze – grubość obręczy to 0.8 mm, co sprawia, że rozgięcie takiego kolczyka nie wymaga użycia dużej siły ani kleszczy do piercingu.

Polecane kółeczka rozginane do nosa - nostril!

 

Stal chirurgiczna, z której często wykonane są kółeczka rozginane jest specjalnie hartowana, aby była bardziej elastyczna i rozginanie nie uszkadzało kolczyka.

Kółko rozginane sprawdzi się równie dobrze jako kolczyk do ucha do przekłucia lobe, upper lobe, helix, conch, septum, daith.

Tak jak w przypadku innych kółek do piercingu, kółeczka rozginane przeznaczone do przekłuć ucha jak helix czy conch mają zdobienia na bocznej części obręczy, tak by jak najbardziej były widoczne w przekłuciu. 

Kółeczka rozginane do helixa, płatka ucha i concha.

Z kolei kółeczka do septum czy daitha  mają ozdobne elementy na frontowej części kółeczka. Tak umiejscowione ozdoby sprawiają, że widzimy je w pełnej okazałości w przekłuciu nosa typu septum. 

 

Ozdobne rozginane kółeczka do septum i daitha z oferty sklepu Pierce Me Up Now.

 

 

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jakie kółeczko najlepiej sprawdzi się w waszym piercingu. Zapraszamy do przejrzenia naszej pełnej oferty sklepowej!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium